Přístroje

Práškové hasicí přístroje:

1kg: 

Hasební schopnost 5A/34B/C

Hasicí přístroj malých rozměrů o obsahu 1kg hasicího prášku. Vhodný pro osobní automobily a domácnost. Vhodný na začínající požár.

2kg:

Hasební schopnost 13A/70B/C

Hasicí přístroj skladných rozměrů o obsahu 2kg hasicího prášku. Vhodný pro všechny druhy osobních automobilů a dodávek do celkové hmotnosti 3,5t. Rovněž  bude užitečným pomocníkem v domácnosti.

4kg:

Hasební schopnost  13A/70B/C

Hasicí přístroj skladných rozměrů, je zejména vhodný pro osobní a nákladní automobily spadající do kategorie ADR do celkové hmotnosti jízdní soupravy 3,5t.

6Kg:

Hasební schopnost od 21A do 43A/ 183B/C

Nejvíce používaná varianta hasicího práškového přístroje.  Je vhodný do bytových domů, objektů pro výrobu a podnikaní, ke kolaudací rodinného domu podle vyhlášky MV č. 23/2008 Sb. Dále je vhodný pro nákladní automobily spadající do kategorie ADR od 3,5 t do 7,5t pří doplnění 2kg hasicím přístrojem.

50Kg:

Tato varianta pojízdného hasicího přístroje se používá do velkých průmyslových objektů, čerpacích stanic, skladů barev, ředidel, ropných rafinerii a podobně.

Vodní hasicí přístroje:

9L

Hasební schopnost 13A 

Hasicí přístroje určené pro hašení pevných látek, jako je například dřevo, papír, seno. Obsahem je voda s potáši, která zamezuje zamrznutí.

Pěnové hasicí přístroje:

Hasební schopnost 21-27A, 183-233B

Pěnové hasicí přístroje jsou nejlepší k hašení hořlavých kapalin např. (benzín, nafta, oleje, ředidla, nátěrové hmoty a také líh). Vhodné jsou rovněž pro pevné organické látky. Pěnový hasicí přístroj má díky svému složení dva účinky hašení. Voda, která tvoří přibližně 90% náplně má ochlazovací účinek a pěna má dusivý účinek.  Pozor pěnové hasicí přístroje nejsou mrazuvzdorné. Jsou ve dvou provedeních 6l a 9l.

Hasicí přístroje CO2 (sněhové ):

Hasební schopnost  89-113B/C

Hasební schopnost  pojízdné 233B/C

CO2 hasicí přístroje jsou vhodné pro hašení plynných látek, kapalných látek, elektroniky. Výhodou oproti práškovým hasicím přístrojů mají zejména, že po zahašení nezanechávají nepořádek v podobě prášku. Sněhové hasicí přístroje jsou ve variantách 2kg, 5kg ( přenosné ) a pojízdné hasicí přístroje 1x30kg, 2x30kg.

Hasicí přístroje s čistým hasivem:

Hasební schopnost 5A, 55B, C

Hasicí přístroje s čistým hasivem jsou vhodné zejména pro hašení elektrických rozvoden, jemné mechaniky, serverů, elektroniky, archivů a míst, kde se nachází větší množství počítačů a nejrůznějšího elektronického vybavení, které by se mohlo poškodit nebo znehodnotit běžnými hasícími prostředky. Jsou ve variantě 1kg, 2kg, 4kg a 6kg.

© ARSYLINE 2024
Upozornění
Zavřít